Projektový den

30.10.2023

Projektový den – Finanční gramotnost

V úterý 24. 10. 2023 proběhl ve všech třídách 1. i 2. stupně naší školy projektový den zaměřený na zvyšování finanční gramotnosti žáků.

Žáci 1. stupně v rámci projektového dne povídali, jak se obchodovalo v dávných dobách, kdy a proč vznikly peníze, co je to vlastně finanční gramotnost a co vše do ní patří. Starší žáci pak zkoumali, co jsou příjmy a výdaje, jak by měl vypadat správný rodinný rozpočet nebo třeba různé druhy půjček. Vybraní žáci si pak vyzkoušeli své schopnosti ve školním kole soutěže ve Finanční gramotnosti. Nakonec si mohli všichni žáci vyrobit např. peněženku, pokladničku nebo navrhnout vlastní minci či bankovku.

Žáci 6. – 8. ročníku si v dílničkách prohlubovali znalosti z oblasti hospodaření domácnosti, prokázali dobrou orientaci v různých finančních produktech, zvládají nástrahy nákupů na internetu, nenechají se od obchodníků napálit nabízenými slevami, ví jak reklamovat zboží, správně vybrat vhodné pojištění. Nově nabyté dovednosti žáci následně využili i ve hrách s finanční tematikou.

Žáci 9. ročníků prohlubovali své dovednosti v deskové hře Finanční svoboda, v jejímž průběhu společně s imaginární rodinou Korunkových prožili 30 let života. Museli jim pomáhat ve finančních záležitostech souvisejících s nákupem bytu na hypotéku, pojistkami, investicemi do podílových fondů. Společně zvládli i rány osudu-požár, zloděje. Prožívali i šťastné chvíle-narození dětí, zařizování nového bytu, dopřáli si luxusní dovolenou. Splnili i poslední cíl hry-zajištění finanční hotovosti na důchod.

 Zpět

EU peníze školám

EU peníze školám

Výzva 56 a 57

Výzva 56 a 57

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Prevence šikany

Škola online

Screeningové testování žáků školy testy RT-PCR je spolufinancováno z Fondu solidarity Evropské unie.
Copyright © 2013 - 2023 Základní škola a Mateřská škola Bohumín Čs. armády 1026