Velikonoční projekt

25.3.2021

Ve dnech 29. – 31. března 2021 probíhalo na naší škole projektové vyučování na téma„Jaro a Velikonoce“. Hlavní myšlenkou bylo probudit jaro i v dětských duších. Našim cílem bylo, aby si dětio dpočinuly od počítače, tabletu či mobilního telefonu. Vedli jsme je více k výtvarnému projevu, hudbě, hře i pohybovým aktivitám venku. Žáci měli prostor v rámci třídy a třídních učeben distanční výuky si vzájemně popovídat, pobavit se, zároveň také tak upevnit pozitivní vztahy v třídním kolektivu.

Během těchto tří dnů distanční výuka probíhala pod taktovkou třídních učitelů, kteří pro své žáky měli připravený pestrý a zábavný program: mezi dětmi oblíbené únikové hry s tématikou Velikonoc, různé kvízy, velikonoční tvoření z běžně domácích předmětů či odpadového materiálu, malování do mouky, výroba domácí jarní mini zahrádky, nesmělo chybět malování kraslic, zpěv,tanec, pohádky, legrace, ale také velikonoční pečení a příprava jednoduchých pokrmů. Dobrovolně se mohli žáci či celé kolektivy tříd zapojit do „vajíčkové výzvy“, „covidovéhočtyřboje“ nebo do týdenní výzvy „kroky“ a jiné. Společnou aktivitou pro všechny děti naší školy bylo zdobení našeho kouzelného stromu „Vajíčkovníku“ v atriu školy.

Od pondělí do středy mohli žáci přijít na nádvoří školy a pověsit na kouzelný strom vyfouklé vajíčko se svým vzkazem či přáním, vlastnoručně malované kraslice nebo jen pentličky. Vše samozřejmě za předpokladu dodržování všech hygienických nařízení v souladu s nařízením během nouzovéh ostavu. Za ty tři dny přišly na svět desítky úžasných velikonočních zajíčků, vyrobily se nádherné dekorace z vrbového proutí, doma se mlsalo nespočet velikonočních dobrot,do zbylé mouky se malovalo a malovalo, vzniklo spoustu krásných básniček, pohádek a velikonočních příběhů. Za veškerou práci, snahu, aktivitu byli žáci oceněni certifikátem znalce velikonočních tradic. Podařilo se nám vykouzlit desítky dětských úsměvů, děti se věnovaly aktivitám, které je skutečně bavily, a to byl náš cíl.

 

FOTKY ZDE


Mgr. Jana PětrošováZpět

EU peníze školám

EU peníze školám

Výzva 56 a 57

Výzva 56 a 57

Prevence šikany

Škola online

Copyright © 2013 - 2021 Základní a mateřská škola na ulici Čs. armády Bohumín