Finanční gramotnost

20.5.2019

„Kdo je připraven, není překvapen“ aneb Jak žáci bohumínských škol úspěšně zvládají nástrahy světa financí

 

V pátek 17. 5. 2019 uspořádala ZŠ a MŠ Čs. armády již 3. ročník soutěže ve finanční gramotnosti, do které se zapojilo 8 družstev žáků bohumínských základních škol a gymnázia. Akce se konala za finanční podpory města Bohumín a Uni Credit Bank osobně zastoupené p. Mgr. Markem Palkou.

Znalosti z oblasti finančního světa si žáci prověřili na úkolech z oblasti hospodaření domácnosti, prokázali velmi dobrou orientaci ve finančních produktech, zvládají nástrahy nákupů na internetu, nenechají se od obchodníků napálit nabízenými slevami, ví jak reklamovat zboží.  Orientují se v cizích měnách a v kurzovním lístku, odlišují valuty od deviz. Bodový stav byl dlouho vyrovnaný a o konečném výsledku rozhodly až úkoly z oblasti pojištění.

V konečném součtu patří nakonec:

1. místo týmu ZŠ a MŠ Čs. Armády Bohumín ve složení: Josef Hanuliak, Petr Pavlík, Ondřej Kastl

na 2. místě se umístilo druhé družstvo ZŠ a MŠ Čs. Armády – Adéla Wojnarová, Aneta Bendová a Kateřina Gabčová

3. místo obsadil tým Gymnázia BohumínSabina Doležalová, Natálie Gonsiorová a Kateřina Musiolová

Pedagogům děkujeme za přípravu dětí na soutěž. Všechna soutěžící družstva chválíme za předvedené znalosti a věříme, že je jednou uplatní ve svém osobním životě.

 

Mgr. Jiřina Suchánková

ZŠ a MŠ Čs. armády


1. místo
2.místo

Zpět

EU peníze školám

EU peníze školám

Výzva 56 a 57

Výzva 56 a 57

Prevence šikany

Škola online

Screeningové testování žáků školy testy RT-PCR je spolufinancováno z Fondu solidarity Evropské unie.
Copyright © 2013 - 2022 Základní škola a Mateřská škola Bohumín Čs. armády 1026